Skip links

Bērnu ceļabiedri pāri sapņu tiltiem

Fotoprojekta “Sapņu tilti” mērķis ir parādīt, ka ikviens bērns, neatkarīgi no viņa veselības stāvokļa vispirms ir mazulis, nevis pacients vai diagnoze, un aicināt sabiedrību iesaistīties multifunkcionāla paliatīvās aprūpes centra bērniem “Sapņu tilti” izveidošanā. Tāpat mūsu mērķis ir parādīt, ka, lai arī šo bērnu ikdienu ierobežo viņu veselības stāvoklis, savā būtībā viņi ir vienlīdzīgi ar visiem citiem.

Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība pateicas drosmīgajiem un atsaucīgajiem sabiedrībā zināmajiem cilvēkiem, kas šī projekta ietvaros ir piekrituši kļūt par ceļabiedriem neizārstējami slimiem bērniem, viņu ģimenēm. Piepildīt kādu mazu sapni, kas šīm ģimenēm ir neizmērojami daudz! Aicināt sabiedrību katrā mazulī vispirms ieraudzīt bērnu, nevis diagnozi vai veselības stāvokli!

Martina ceļabiedrs Pēteris Kļava

“Es redzu – mūsu dzīvē ir vieta brīnumiem. Jo vairāk tu zini un proti, jo vairāk spēj izdarīt. Tieši tā tie brīnumi materializējas – caur katra zināšanām un prasmēm.” teicis Pēteris Kļava augusta žurnālā LILIT. Ik vārdu piedzīvojām klātienē – cik ļoti ātri Martins uzticējās Pēterim, Brīnumu dzirksteles virmoja gaisā. Martins ar emociju palīdzību var atbildēt uz jautājumiem. Viņš ļoti mīl savu ģimeni.

Viņa ceļabiedrs Pēteris Kļava ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas anesteziologs – reanimatologs. Vada lekcijas Reanimāre biedrībā. Kā pats Pēteris saka:”Izmaiņas, pasaulē, valstī sākas no katra cilvēka spējām apzināties savu apziņu (kas būtībā nav viņa apziņa) un tās radošo potenciālu. Un tikai attīstot absolūto līdzjūtību, ir iespējama šo milzīgo apziņas enerģiju attīstīt un izmantot atbildīgi.”

Lāsmas ceļabiedre Marika Ģederte

“Esmu ļoti pagodināta būt par ceļabiedru vienai brīnišķīgai meitenītei Lāsmai un viņas ģimenei foto projekta “Sapņu tilti” ietvaros. Šī projekta mērķis ir atklāt, ka ikviens bērns ir mīlams, tiesīgs uz bērnību, un aicinu atbalstīt multifunkcionālā aprūpes centra “Sapņu tilti” ieceres realizēšanu. Draugi, atbalstīsim un padosim roku tiem, kuriem šī palīdzība ļoti, ļoti ir nepieciešama.”

Jau kopš dzimšanas daudzi saka, ka Lāsma ir stipra cīnītāja. Pēdu izstiepumu dēļ, daudzi Lāsmu dēvē arī par balerīnu. Lāsmas ceļabiedre ir Marika Ģederte – latviešu uzņēmēja, kas atpazīstamību un mediju uzmanību izpelnījusies kā Latvijas blondīņu asociācijas prezidente. Tāpat arī Ģederte ir skaistumkonkursa “Mrs. Universe 2008” uzvarētāja. Starptautiskās Kosmetoloģijas koledžas īpašniece.

Nikolas un Vanesas ceļabiedre Rēzija Kalniņa

Abu māsiņu pozitīvās emocijas un smaids dod prieku viņu ģimenei ikdienā. Nikola ir kā eņģelis, kas ar savu vien acu skatienu spēj maigi noglāstīt, un Vanesa ir kā saulīte, kas ar savu smaidu spēj sasildīt.

Meiteņu ceļabiedre ir Dailes teātra aktrise un režisore Rēzija Kalniņa. Rēzija par sevi saka: “Mani interesē laime, harmonija, miers, arī nepieciešamība palīdzēt un atvieglot citu dzīvi.”

Amelijas ceļabiedre Guna Geikina

Amelija ir maza cīnītāja, 100 gades bērns ar lielām zilām acīm un milzīgu spēku, un izturību. Ļoti pacietīga un nopietna meitene.
Viņas ģimenei pietiek ar vienu Amelijas burvīgo smaidu, lai aizmirstu par visām problēmām un grūtībām.

Amelijas ceļabiedre ir Guna Geikina, Dr.psych, klīniskajā psiholoģijā, kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) terapeits.
Strādā kā klīniskais psihologs un psihoterapeits gan individuāli, gan grupās. Darba fokuss vairāk orientēts uz klientu konsultēšanu saistībā ar pārdzīvoto stresu (darbs ar bērnu invalīdu vecākiem).

Lillijas ceļabiedre Sarmīte Rubule

Lillija ir mīļa, mierīga meitiņa ar skaistiem matiem. Lillijas ģimenei spēku dod būšana kopā, multeņu, labu filmu skatīšanās un atpūta pie jūras.

Lillijas ceļabiedre ir Dailes teātra aktrise, kino un TV dīva Sarmīte Rubule.

Dāvida ceļabiedre Ilze Ķuzule – Skrastiņa

Dailes teātra aktrise. Filmējusies seriālos “UgunsGrēks” un “Ēnu spēles”. Kopā ar grupu Dzelzs vilks iedziedājusi dziesmu “Sažņaudz manas rokas”.

Saverio Amadeo ceļabiedre Elita Mīlgrāve

Saverio Amedeo ir ļoti emocionāls, viņam patīk klasiskā mūzika, uz kuru reaģē smaidot, patīk ūdens skaņas, un ļoti, ļoti patīk atrasties tēta un mammas tuvumā.

Saverio Amedeo ceļabiedre ir Elita Mīlgrāve – latviešu uzņēmēja, mūzikas menedžere. 1984. gadā sākusi strādāt Latvijas Radio, veidojusi raidījumus “Mikrofons” un “Mikrofona aptauja”. 1996. gadā Rīgā kopā ar mūzikas producentu Guntaru Raču dibinājusi mūzikas ierakstu kompāniju “Mikrofona Ieraksti”. Pašlaik Mīlgrāve ir uzņēmuma valdes priekšsēdētāja, tāpat šo amatu pilda Latvijas Mūzikas producentu apvienībā. Vēl viņa ir Mārtiņa Freimaņa fonda un Latvijas izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) valdes locekle. Ir tautas deju ansambļa “Līgo” dalībniece. Tāpat viņa ir vairāku Latvijas mūziķu menedžere.

Sofijas ceļabiedre Ieva Brante

“Šis ir kaut kas īpašs. Līdz sirds dziļumiem. Rūpēm un mīlestības pilns. Ar asaru pērlēm un trauslu dvēseles puteklīti…”

Sofijai mīļvārdiņš ir “Punčuks”, jo ilgi pēc piedzimšanas viņai bija liels puncis, kā uzpūsts balons. Viņai patīk sajūtas vai skaņas, kad bučo vaidziņus, tie ir mirkļi, kad viņai sanāk mīlīgi ar bedrītēm un platu muti pasmaidīt. Viņai ir skaisti, plāni, gari matiņi, ka pat bizes var pīt.

Sofijas ceļabiedre ir Ieva Brante, kas par sevi saka: “Esmu pilsoniski aktīva juriste, sabiedrisko norišu līdzdalībniece. Rīkojos pēc savas pārliecības un savas izpratnes par to, kā būtu jābūt.”

Gusta ceļabiedre Anna Rozīte

Gusts ir cīnītājs jau no 1. dienas. Viņš ir savas ģimenītes enerģijas avots. Tās mazās emocijas, skaņas un mīmika padara laimīgus.

Gusta ceļabiedre ir Latvijas TV personība un pasākumu vadītāja Anna Rozīte.

Kristapa ceļabiedre Anna Lieckalniņa – Krimele

“Šodien man rokās iekrita mazs puisītis! Kristapiņš!
Kristapiņš ir dikti mīļš un tā vien gribas bučot lielo acu īpašnieku!
Mēs satikāmies šī burvīgā projekta ietvaros, kas ļoti skaistā veidā, sadarbībā ar fotogrāfi Angelu Forkeri no ASV, vēlas pievērst sabiedrības uzmanību bērniem ar īpašām vajadzībām un aicināt tos pieņemt!”

Kristaps ir Saules bērns, kurš ģimenē ienes prieku, laimi, beznosacījuma mīlestību. Viņš ir kā Profesors, jo ,mēģinot viņu saprast, uzklausīt, ģimene jūtas kā studenti, kuriem vēl daudz jāapgūst.

Kristapa ceļabiedre  ir Anna Lieckalniņa – Krimele, teoloģe, ģeštalta terapeite un bijusī TV personība.

Patrika ceļabiedre Evita Zālīte – Grosa

Patriku viennozīmīgi raksturo milzīgs pozitīvisms un spēcīga, tīra enerģētika. Viņš ir pilns mīlestības un gaismas, un ir gatavs apskaut visu pasauli. Ģimenei viņš ir iemācījis izbaudīt katru mirkli un novērtēt ikdienas pozitīvos sīkumus. Šie sīkumiņi arī veido laimi, dod spēku un jēgu visam.

Patrika ceļabiedre ir operdziedātāja un Latvijas Republikas Saeimas deputāte Evita Zālīte – Grosa.